Naisten harrasteturnaus Suolahdessa lauantaina 24.1.
JääkiekkoJulkaistu: 27.10.2025 10.35

Naisten harrasteturnaus Suolahdessa lauantaina 24.1.

Tervetuloa naisten harrasteturnaukseen Suolahteen lauantaina 24.1.!

KENELLE? Naisten harrasteryhmille
MITEN? Otteluaika peleissä 2 x 15 minuuttia tehokasta peliaikaa ja kokonaisaika ottelulle 45 minuuttia. Kaikille joukkueille tulee turnauksessa vähintään 3 peliä. Turnauksessa pelataan harrastekiekkosäännöillä (lämärit ja taklaukset ovat kiellettyjä).
TURNAUSMAKSU 500 euroa, sisältää jäämaksut, tuomarit, toimitsijat ja palkinnot. Varausmaksu 200€ laskutetaan ilmoittautuessa, ja loppumaksu 14vrk ennen turnausta. Varausmaksua ei palauteta, jos joukkue peruuttaa osallistumisensa. Mikäli joukkue peruuttaa osallistumisensa 14vrk jälkeen osallistumismaksuja ei palauteta.
PELAAJIEN EDUSTUSOIKEUS Pelaajilla tulee olla voimassa oleva pelipassi tai harrasterekisteröinti.

RUOKAILU Joukkueilla on mahdollisuus tilata turnausruokailu jäähallille hintaan 10€/hlö. Turnausruokailut tilattava viimeistään sunnuntaina 18.1.

ILMOITTAUTUMINEN JA LISÄTIEDOT Joukkueet otetaan turnauksiin ilmoittautumisjärjestyksessä. Turnaus toteutuu, jos siihen on ilmoittautunut vähintään 4 joukkuetta. Ilmoittautumisen jälkeen joukkueelle lähetetään sähköpostilla lasku. Osallistuminen vahvistuu, kun on maksettu osallistumismaksu.

Ilmoittautumiset osoitteeseen

urhohockey@gmail.com




Suolahden Urho

urhohockey@gmail.com

Sumiaistentie 27
44200 Suolahti