Suolahden Urho

Palkittavat urheilijat 2011:

 

Painijaosto;

Poikaurheilijat:               Kalle Keto                         

                                            Joni Pitkänen                    

                                            Konsta Lahtinen               

Valmentaja:                Ismo Malinen                    

talkoolainen:               Terttu Virnes-Malinen     

                                           

Jääkiekkojaosto:

 Mieskiekkoilija              Lasse Palhomaa                
 Poikakiekkoilija            
Tuukka Halttunen            
 Tyttökiekkoilija             
Lotta Pulli                         
 Valmentaja                    
Jukka Ilves                         
 Talkootyöläiset             
Olavi Höök                        

                                            Janne Hänninen               

                                            Timo Pulli                          

 

Naiset:                                Maija Viik                          

 

Jalkapallojaoston palkittavat
                                           
- Iiro Järvinen                   
                                            - Joel Hakkarainen           
                                            - Joni Rikkonen                 

valmentaja:                         - Harri Laukkanen                                                                                                                         

Hiihto:                                Jorma Hytönen                 

 

Yleisurheilu:

Mies urheilija:                    Antti Anttonen                

                                            Tuomas Kari

                                            Jarkko Puttonen              

Nais urheilija:                     Sari Anttonen                   

Poikaurheilija:                     Erik Siponen                                           

Tyttöurheilijat:                    Saija Seppä,                                            

                                            Siiri Möller,                                            

                                            Elina Nieminen                 

valmentaja:                         Tapani Haukka

                     

SM-menestys:                    Ossi Strandman                

 

Salibandy:                         

Vuoden miespelaajat:        Juha Karhapää  

                                            Tomi Virtanen

Valmentajat:                       Jani Halonen  

                                            Tero Hokkanen

Junioripelaajat:                   Teemu Hämäläinen  

                                            Toni Pasanen

                                            Joni Jauhiainen:

Talkoohenkilö:                    Ari Baas                             

 

Miesten salibandy joukkue: Hieno menestys Suomen Cupissa:  stipendi (kirjekuori)

 

 

SM-menestys:                    - Erik Siponen SM-pronssi P14 moukari + Sm-hopea

                                              P14 joukkuekilpailu

                                            -Ossi Strandman  ok) SM-hopea  P14- moukari joukkuekilpailu

 

                                            - Antti Anttonen SM-maasto M-4km 5.

                                            - Tapani Haukka: Veteraanien SM-Halli: kulta. M-60 painonheitto

                                            yleisurheilu: SM-menestys: M-4km joukkue: Antti Anttonen/

                                            Tuomas Kari/ Jarkko Puttonen