Väinö Hakkaraisen ja Ivar Wacklinin muistopainit Telakkakatu 15 12.9.2015

Suolahden Urho ja Äänekosken Huima

 

PALKINTOJÄRJESTYS

 

Aloittelijat 15 kg:

       1) Aatu Puromäki     SuolU            Suolahden Urho

 

Aloittelijat  24 kg:

       1) Aape Kurkela      VaaKu            Vaajakosken Kuohu

       2) Kimi Rantanen     MuurY            Muuramen Yritys

       3) Jino Kauppinen    SuolU            Suolahden Urho

 

Aloittelijat  27 kg:

       1) Tatu Mehto        SuolU            Suolahden Urho

       2) Veeti Vehkala     SuolU            Suolahden Urho

       3) Kristian Konttinen KKV              Kuopion Kisa-Veikot

       4) Niilo Siivonen    ÄH               Äänekosken Huima

 

Aloittelijat  29 kg:

       1) Victor Saastamoinen                KKV Kuopion Kisa-Veikot

       2) Veeti Saari       KKV              Kuopion Kisa-Veikot

       3) Niko Siivonen     ÄH               Äänekosken Huima

 

Aloittelijat  30 kg:

       1) Eemil Vehkala     SuolU            Suolahden Urho

       2) Reino Rantanen    VaaKu            Vaajakosken Kuohu

 

Aloittelijat  36 kg:

       1) Miska Laakkonen   KKV              Kuopion Kisa-Veikot

       2) Arsi Berg         KKV              Kuopion Kisa-Veikot

       3) Joonas Kokkonen   KKV              Kuopion Kisa-Veikot

 

Aloittelijat  38 kg:

       1) Aleksi Kinnunen   SuolU            Suolahden Urho

       2) Jami Väyrynen     ÄH               Äänekosken Huima

 

Aloittelijat  52 kg:

       1) Jere Kokkonen     KKV              Kuopion Kisa-Veikot

 

Pojat 11v. 30 kg:

       1) Casper Naukkarinen HWJ              Harjun Woima Jyväskylä

       2) Dovydas Samuilis  AU               Alavuden Urheilijat

       3) Jose Hattunen     LiTai            Liperin Taimi

       4) Elmeri Mäntylä    AU               Alavuden Urheilijat

       5) Iiro Silvennoinen HWJ              Harjun Woima Jyväskylä

 

Pojat 11 v. 35 kg:

       1) Kasperi Kankkunen SuolU            Suolahden Urho

       2) Arnas Samuilis    AU               Alavuden Urheilijat

       3) Niko Puromäki     SuolU            Suolahden Urho

       4) Eemeli Kamppuri   LiTai            Liperin Taimi

 

Pojat 17v 35kg:

       1) Veeti Kervinen    LiTai            Liperin Taimi

       2) Joni Pitkänen     SuolU            Suolahden Urho

 

Pojat 17v 42kg:

       1) Santtu Vehkala    SuolU            Suolahden Urho

       2) Kalle Keto        SuolU            Suolahden Urho

       3) Tuukka Vehkala    SuolU            Suolahden Urho

 

Pojat 17v +60kg:

       1) Jere Pasanen      ÄH               Äänekosken Huima

       2) Aslak Pitkänen    KKV              Kuopion Kisa-Veikot

       3) Pyry Kankaanperä  MuurY            Muuramen Yritys

 

 

Naiset 57 kg:

       1) Henna Mäkelä      MuurY            Muuramen Yritys

 

Miehet 90kg:

       1) Aki  Pölkki       ÄH               Äänekosken Huima

       2) Jüri Mering       KKV              Kuopion Kisa-Veikot

 

 

 

 

Seurapisteet

1) Suolahden Urho 111, 2) Kuopion Kisa-Veikot 82, 3) Äänekosken Huima 44, 4) Muuramen Yritys 27, 5) Alavuden Urheilijat , Liperin Taimi 25, 7) Vaajakosken Kuohu 19, 8) Harjun Woima Jyväskylä 16.

 

 

 

Osanottajia 39

Seuroja 8

Otteluita 41