Avoimet TUL:n miesten ja naisten vapaapainin mestaruuskilpailut :

26.10.2013 Äänekoski

Järjestäjät Suolahden Urho ja Äänekosken Huima:


Miehet

50 kg: 1) Ville Pasanen Äänekosken Huima.

55 kg: 1) Imad Mohammadi Vaajakosken Kuohu, 2) Jere Pasanen Äänekosken Huima.

60 kg: 1) Jami Järvinen Helsingin Haka.

66 kg: 1) Mauri Holopainen Kemin Into.

74 kg: 1) Mikko Lahtinen Kouvolan Painijat, 2) Sami Salminen Helsingin Paini-Miehet, 3) Toni Puukari Äänekosken Huima, 4) Riku Pasanen Äänekosken Huima.

84 kg: 1) Kalle Rämä Pilkanmaan Pilke, 2) Vitaliy Inyushkin Vieskan Voima, 3) Iiro Piippo Vaajakosken Kuohu, 4) Joni Järvinen Kemin Into.

120 kg: 1) Santeri Repo Simpeleen Vesa, 2) Janne Kärhä Simpeleen Vesa.

Naiset

59 kg: 1) Katri Minkkinen Muuramen Yritys.

Seurapisteet

1) Äänekosken Huima 34, 2) Simpeleen Vesa 19, 3) Vaajakosken Kuohu 18, 4) Kemin Into 17, 5) Helsingin Haka, Kouvolan Painijat, Pilkanmaan Pilke ja Muuramen Yritys 10, 9) Helsingin Paini-Miehet ja Vieskan Voima 9.

*****************************

Vapaapainin avoimet TUL:n poikien ja tyttöjen mestaruuskilpailut :

27.10.2013 Äänekoski

Järjestäjät Suolahden Urho ja Äänekosken Huima

Pojat
17 v.

58 kg: 1) Jami Järvinen Haka, 2) Imad Mohammadi VaaKu.

63 kg: 1) Niko Lamberg VaaKu, 2) Kalle Pajunen PYRY, 3) Lauri Pajunen PYRY.

69 kg: 1) Mauri Holopainen KI, 2) Riku Pasanen ÄH, 3) Jarkko Iltanen ViPy, 4) Eetu Järvinen KI.

85 kg: 1) Joni Järvinen KI.

Tytöt 17 v.

26 kg: 1) Kia Siekkinen MuurY.

30 kg: 1) Aliisa Tuomi ViPy.

32 kg: 1) Jutta Pohjola MuVo.

34 kg: 1) Mira Rasinkangas MuVo, 2) Amalia Saarenpää MuVo.

37 kg: 1) Taru Vainionpää KuKu, 2) Iini Enlund HPM, 3) Venla Salmela ViVo, 4) Varpu Saari ViVo.

40 kg: 1) Amalia Pere HPM.

48 kg: 1) Jonna Hirvonen MuVo, 2) Iida Mäkelä LaVe, 3) Ronja Tuomivaara SalSa, 4) Elli Tuomi ViPy.

57 kg: 1) Katri Minkkinen MuurY.

Pojat 13 v.

30 kg: 1) Joni Pitkänen SuolU, 2) Saku Määttä KoskRi, 3) Luka Kajanne YTK.

35 kg: 1) Kasperi Kauhanen PoWe, 2) Juho Lamberg VaaKu, 3) Erkki Sohlman MuurY, 4) Ilmari Jokinen SuolU, 5) Santtu Vehkala SuolU, 6) Kalle Keto SuolU.

38 kg: 1) Aaron Karasti LrTU, 2) Matias Tuukkanen VaaKu, 3) Eemeli Rautanen ViPy, 4) Leo Mäkipää HPM, 5) Selim Nolte KI.

42 kg: 1) Riku Suhonen VaaKu, 2) Kasper Törmälä KI, 3) Niklas Moilanen KI, 4) Jerry Saari MuVo, 5) Risto Pajunen PYRY, 6) Eetu Saarenpää SalSa.

50 kg: 1) Ville Pasanen ÄH, 2) Antti Saarenpää SalSa, 3) Veeti Järvinen PYRY.

54 kg: 1) Onni Turunen PoWe, 2) Martti Porkka PYRY.

58 kg: 1) Jere Pasanen ÄH.





***********************



Pojat 10 v. kansalliset kilpailut (ei mestaruuskilpailu)

24kg: 1) Samu Karjalainen, KoskRi, 2) Oskari Pursiainen YTK, 3) Vihtori Jokinen SuolU, 4) Veeti Vehkala SuolU.

26 kg: 1) Jami Flinkman HPM, 2) Aapo Holm MuVo, 3) Riku Joutsijärvi KI, 4) Masi Piittisjärvi KI.

28 kg: 1) Eetu Lamberg VaaKu, 2) Olli Haikka ViPy, 3) Niko Puromäki ÄH, 4) Kasperi Kankkunen SuolU.

32 kg: 1) Elmeri Hannukainen ÄH, 2) Tuomas Sinervö ViPy, 3) Kimi-Petteri Vehkala SuolU.

35 kg: 1) Jesper Härkänen YTK, 2) Akseli Partanen HPM, 3) Esa Lohi PYRY, 4) Veeti Kajanne YTK, 5) Eetu Sarjanoja KI.

38 kg: 1) Leo Mäkipää HPM.

Seurapisteet

1) Kemin Into 74, 2) Suolahden Urho 62, 3) Vaajakosken Kuohu 57, 4) Muhoksen Voitto 55, 5) Viialan Pyry 51, 6) Nokian Pyry 48, 7) Äänekosken Huima 47, 8) Helsingin Paini-Miehet 45, 9) Ylä-Tikkurilan Kipinä 34, 10) Muuramen Yritys 28, 11) Saloisten Salama 22, 12) Porvoon Weikot 20, 13) Koskelankylän Riento 19, 14) Vieskan Voima 15, 15) Lappeenrannan Työväen Urheilijat, Helsingin Haka ja Kuortaneen Kunto 10, 18) Lappajärven Veikot 9