Väinö Hakkaraisen ja Ivar Wacklinin muistopainit, Suolahti, 15.9.2012

 

Palkintojärjestys

Sarja

Miehet

 84 kg: 1) Aki Pölkki Äänekosken Huima, 2) Petri Huttunen Muuramen Yritys.

66 kg:1) Toni Puukari Äänekosken Huima, 2) Iiro Piippo Vaajakosken Kuohu, 3) Juho Moisio Jyvässeudun Paini-Ässät.

Pojat alle 18 vuotta

76 kg: 1) Iiro Piippo Vaajakosken Kuohu, 2) Juho Moisio Jyvässeudun Paini-Ässät, 3) Marek Rehtia Vuoksenniskan Vesa.

63 kg: 1) Paavo Rantanen Power Twister Imatra, 2) Riku Pasanen Äänekosken Huima, 3) Roger Ahlgren Vuoksenniskan Vesa.

58 kg: 1) Niko Lamberg Vaajakosken Kuohu, 2) Toni-Pekka Järvinen Varkauden Tarmo, 3) Joni Aivio Vaajakosken Kuohu, 4) Aki Peura Muuramen Yritys, 5) Jere Pasanen Äänekosken Huima.

46 kg: 1) Julius Eronen Joensuun Voimailukerho, 2) Ville Pasanen Äänekosken Huima. 3) Aku Kastinen Joensuun Voimailukerho.

38 kg: 1) Kimi Hölsä Pilkanmaan Pilke, 2) Jarkko Semi Vuoksenniskan Vesa, 3) Riku Suhonen  Vaajakosken Kuohu, 4) Lassi Hyvönen Kuopion Kisa-Veikot, 5) Kirill Zuravlev Power Twister Imatra, 6) Matias Tuukkanen Vaajakosken Kuohu.

32 kg: 1) Jesse Mäenpää Mäntän Valo, 2) Juho Lamberg Vaajakosken Kuohu, 3) Erkki Sohlman Muuramen Yritys, 4) Santtu Vehkala Suolahden Urho, 5) Elmeri Hannukainen Äänekosken Huima, 6) Kalle Keto Suolahden Urho.

28 kg: 1) Juho Takamaa Ilmajoen Kisailijat, 2) Veeti Kervinen Liperin Taimi, 3) Ilmari Jokinen Suolahden Urho, 4) Tuukka Vehkala Suolahden Urho, 5) Joni Pitkänen Suolahden Urho.

Tytöt alle 18 vuotta

25 kg: 1) Kia Siekkinen Muuramen Yritys.

40 kg: 1) Pinja Liimatainen Muuramen Yritys, 2) Elli Tuomi Viialan Pyry, 3) Viivi Voutilainen Muuramen Yritys.

Aloittelijat:

40 kg: 1) Aslak Pitkänen Kuopion Kisa-Veikot, 2) Aleksi Juntunen Kuopion Kisa-Veikot, 3) Konrad Aura Kuopion Kisa-Veikot.

32 kg: 1) Vilho Tuomainen Äänekosken Huima, 2) Jimi Romppanen Äänekosken Huima.

29 kg: 1) Artturi Häkli Viialan Pyry, 2) Antti Hyvönen Kuopion Kisa-Veikot, 3) Kimi-Petteri Vehkala Suolahden Urho.

26 kg: 1) Niko Puromäki Äänekosken Huima, 2) Eetu Lamberg Vaajakosken Kuohu, 3) Nico Hämäläinen Äänekosken Huima, 4) Elias Ylönen Suolahden Urho, 5) Jimi Manni Äänekosken Huima.

20 kg: 1) Vihtori Jokinen suolahden Urho, 2) Veeti Vehkala Suolahden Urho.

Nassikat:

20 kg: 1) Kaari Jokinen Suolahden Urho, 2) Eemil Vehkala Suolahden Urho, 3) Senja Riihimäki Suolahden Urho.

 

Seurapisteet: 1) Äänekosken Huima 48, 2) Suolahden Urho ja Vaajakosken Kuohu 31, 4) Muuramen Yritys 27, 5) Kuopion Kisa-Veikot 23, 6) Viialan Pyry 11, 7) Vuoksenniskan Vesa ja Joensuun voimailukerho 9, 9) Power Twister Imatra 8, 10) Ilmajoen Kisailijat, Mäntän Valo ja Pilkanmaan Pilke 6. 13) Jyvässeudun Paini-Ässät, Liperin Taimi ja Varkauden Tarmo 5.

 

Kilpailun paras painija: Niko Lamberg Vaajakosken Kuohu.

Paras poikapainija: Kimi Hölsä Pilkanmaan Pilke.

Paras tyttöpainija: Pinja Liimatainen Muuramen Yritys.

Äänesudun paras painija: Niko Puromäki Äänekosken Huima.

Ääneseudun parhaan painijan palkinnon lahjoitti Ääneseudun kuntokeskus.

 

 

Tulokset laatinut Mika Suhonen. mika.suho@gmail.com  p.  0400-159434