Väinö Hakkaraisen ja Ivar Wacklinin muistopainit 2011

17.9.2011 Äänekoski,

Järjestäjä Suolahden Urho ja Äänekosken Huima

 

PALKINTOJÄRJESTYS:

Miehet

84 kg: 1) Pölkki Aki Äänekosken Huima, 2) Huttunen Petri Muuramen Yritys.

74 kg: 1) Puukari Toni Äänekosken Huima, 2) Hakanen Markus Muuramen Yritys, 3) Hakanen Juho Muuramen Yritys.

Pojat

58 kg: 1) Mäki-Kuusela Juho Lapuan Virkiä, 2) Moisio Juho Jyvässeudun Paini-Ässät, 3) Pasanen Riku Äänekosken Huima.

54 kg: 1) Hyvärinen Jere Lapuan Virkiä, 2) Kortesoja Henri Lapuan Virkiä, 3) Ylimäki Jussi-Matti Ilmajoen Kisailijat.

46 kg: 1) Väli-Torala Antti Ilmajoen Kisailijat, 2) Ketola Antti Lapuan Virkiä, 3) Pasanen Jere Äänekosken Huima.

42 kg: 1) Peltokangas Mikko Lapuan Virkiä, 2) Lähdesmäki Miika Ilmajoen Kisailijat, 3) Lamberg Niko Vaajakosken Kuohu, 4) Pasanen Ville Äänekosken Huima, 5) Leppänen Miika Suolahden Urho.

35 kg: 1) Laukkarinen Vilho Jyvässeudun Paini-Ässät, 2) Suhonen Riku Vaajakosken Kuohu, 3) Hyvönen Lassi Kuopion Kisa-Veikot.

32 kg: 1) Keto Kalle Suolahden Urho, 2) Paavonen Ilmari Äänekosken Huima.

30 kg: 1 Sholman Erkki Muuramen Yritys, 2) Vehkala Santtu Suolahden Urho, 3) Riihimäki Jasper Suolahden Urho.

28 kg: 1) Lamberg Juho Vaajakosken Kuohu, 2) Vehkala Tuukka Suolahden Urho, 3) Jokinen Ilmari Suolahden Urho.

Tytöt

50 kg: 1) Väli-Torala Jaana Ilmajoen Kisailijat, 2) Puukari Annika Äänekosken Huima.

40 kg: 1) Liimatainen Pinja Muuramen Yritys.

22 kg: 1) Siekkinen Kia Muuramen Yritys.

Aloittelijat

58 kg: 1) Nieminen Chirstian Jyvässeudun Paini-Ässät.

40 kg: 1) Pitkänen Aslak Kuopion Kisa-Veikot, 2) Lahtinen Konsta Suolahden Urho.

36 kg: 1) Sattari Sobhan Jyvässeudun Paini-Ässät, 2) Karppinen Marko Viialan Pyry, 3) Pöllänen Jere Vaajakosken Kuohu.

32 kg: 1) Peltokorpi Tuomas Jyvässeudun Paini-Ässät, 2) Wacklin Wiljami Suolahden Urho.

30 kg: 1) Romppanen Jimi Äänekosken Huima, 2) Pullinen Kristian Suolahden Urho, 3) Salonen Jere Suolahden Urho.

27 kg: 1) Radaideh Saamer Jyvässeudun Paini-Ässät, 2) Häkli Artturi Viialan Pyry, 3) Tuomainen Vilho Äänekosken Huima.

25 kg: 1) Pitkänen Joni Suolahden Urho, 2) Radaideh Amir Jyvässeudun Paini-Ässät, 3) Puromäki Niko Äänekosken Huima, 4) Vehkala Kimi Suolahden Urho.

22 kg: 1) Lamberg Eetu Vaajakosken Kuohu, 2) Hämäläinen Nico Äänekosken Huima, 3) Pitkänen Janne Suolahden Urho.

18 kg: 1) Jokinen Vihtori Suolahden Urho, 2) Vehkala Veeti Suolahden Urho.

 

Painijoita 57, otteluita 60, seuroja 9.

Paras painija Pölkki Aki Äänekosken Huima

Poikapainija Peltokangas Mikko Lapuan Virkiä

Tyttöpainija Siekkinen Kia Muuramen Yritys

Aloittelija Pitkänen Joni Suolahden Urho

 

Tulokset laatinut Arto Jokinen

Puh 0405494096 arto.jokinen@valio.fi