8.9.2007 Suolahti

Painin Ivar Wacklinin muistokilpailut

Järjestäjä Suolahden Urho

 

 

Miehet

74 kg: 1) Mika Lungberg Ilmajoen Kisailijat, 2) Markus Rautio Jyvässeudun Paini-Ässät, 3) Jani Mannila Ilmajoen Kisailijat.

55 kg: 1) Aki Pölkki Äänekosken Huima, 2) Teemu Laaksonen Jämsänkosken Jyry, 3) Aleksi Kachko Vaajakosken Kuohu.

 

Pojat alle 18 v.

69 kg: 1) Arttu Koivulahti Ilmajoen Kisailijat, 2) Pekka Koljander Jämsänkosken Jyry, 3) Mika Nieminen Suolahden Urho.

63 kg: 1) Henry Haapoja Ilmajoen Kisailijat, 2) Juha Mannila Ilmajoen Kisailijat.

50 kg: 1) Toni Puukari Äänekosken Huima, 2) Jussi Talvitie Ilmajoen Kisailijat.

46 kg: 1) Aarni Ala-Korpi Muuramen Yritys, 2) Joonas Tarvainen Vaajakosken Kuohu.

38 kg: 1) Leo Salminen Alahärmän Kisa, 2) Joni Aivio Vaajakosken Kuohu.

35 kg: 1) Jesse Itkonen Varkauden Tarmo, 2) Janne Martikainen Vaajakosken Kuohu.

32 kg: 1) Miki Niemelä Perhon Kiri, 2) Verneri Roiha Äänekosken Huima, 3) Riku Kinnunen Äänekosken Huima, 4) Samuel Lahtinen Vaajakosken Kuohu.

 

Tytöt alle 18 v.

36 kg: 1) Solja Ala-Korpi Muuramen Yritys, 2) Emma Järvinen Varkauden Tarmo, 3) Manta Konttila Inhan Taimi.

26 kg: 1) Pinja Liimatainen Muuramen Yritys, 2) Janette Lahtinen Vaajakosken Kuohu, 3) Tiia Fredriksson Äänekosken Huima.

 

Aloittelijat

70 kg: 1) Markus Hakanen Muuramen Yritys, 2) Toni Liimatainen Muuramen Yritys.

62 kg: 1) Sammy Lindberg Inhan Taimi, 2) Miska Jaloskoski Äänekosken Huima.

55 kg: 1) Jenny Vartinen Varkauden Tarmo, 2) Joona Lampela Muuramen Yritys, 3) Juha Kolu Inhan Taimi.

50 kg: 1) Juho Hakanen Muuramen Yritys, 2) Eero Raittinen Inhan Taimi.

45 kg: 1) Pasi Karjalahti Äänekosken Huima, 2) Tuukka Kareinen Jämsänkosken Jyry.

38 kg: 1) Topias Kiikkala Inhan Taimi, 2) Tuomas Kareinen Jämsänkosken Jyry.

33 kg: 1) Toni-Pekka Järvinen Varkauden Tarmo, 2) Esa Järvinen Korson Veto.

32 kg: 1) Jaakko Moisio Jyvässeudun Paini-Ässät, 2) Jesse Aivio Vaajakosken Kuohu, 3) Atte Aivio Vaajakosken Kuohu.

30 kg: 1) Perttu Kuusrainen Jyvässeudun Paini-Ässät, 2) Juho Tiihonen Jämsänkosken Jyry.

28 kg: 1) Olli Leppänen Äänekosken Huima, 2) Jasper Hattara Äänekosken Huima, 3) Mertsi Palroos Äänekosken Huima, 4) Terno Lindeman Äänekosken Huima.

25 kg: 1) Niko Lamberg Vaajakosken Kuohu, 2) Vilhu Laukkarinen Jyvässeudun Paini-Ässät.

23 kg: 1) Jami Niemelä Perhon Kiri, 2) Aleksi Liimatainen Muuramen Yritys, 3) Nooa Parviainen Vaajakosken Kuohu, 4) Joonas Forsman Äänekosken Huima.

22 kg: 1) Julius Tiihonen Jämsänkosken Jyry, 2) Roope Lepikko Suolahden Urho, 3) Tomi Halmetoja Suolahden Urho, 4) Otso Vuontisvaara Suolahden Urho.

19 kg: 1) Riku Suhonen Vaajakosken Kuohu, 2) Juho Lamberg Vaajakosken Kuohu, 3) Riku Lepikko Suolahden Urho, 4) Jami Lahtinen Vaajakosken Kuohu.

 

Kilpailuiden paras painija        Mika Lundberg Ilmajoen Kisailijat

Paras poikapainija                 Miki Niemelä Perhon Kiri

Paras tyttöpainija                  Pinja Liimatainen Muuramen Yritys

Paras aloittelija                     Julius Tiihonen Jämsänkosken Jyry

 

Seurat: 1) Vaajakosken Kuohu, 2) Äänekosken Huima, 3) Muuramen Yritys, 4) Ilmajoen Kisailijat, 5) Jämsänkosken Jyry, 6) Inhan Taimi, 7) Varkauden Tarmo, 8) Jyvässeudun Paini-Ässät, 9) Suolahden Urho, 10) Perhon Kiri, 11) Alahärman Kisa, 12) Korson Veto.

 

Seuroja 12, painijoita 67, otteluita 64.