11.9.2010 Suolahti

Painin Väinö Hakkaraisen ja Ivar Wacklinin muistokilpailut

Järjestäjä Suolahden Urho

 

Miehet

96 kg: 1) Huttunen Petri Muuramen Yritys.

 

74 kg: 1) Larmila Joona Tampereen KooVee, 2) Pölkki Aki Äänekosken Huima, 3) Matilainen Aki Alavuden Urheilijat, 4) Emanuelsson Ville Karl Gustaf Brottning.

 

60 kg: 1) Huttunen Juho Haukiputaan Heitto, 2) Puukari Toni Äänekosken Huima, 3) Ahonen Benjami Muuramen Yritys, 4) Suhonen Miska Vaajakosken Kuohu.

 

Pojat

58 kg: 1) Liimatainen Toni Muuramen Yritys, 2) Pasanen Riku Äänekosken Huima.

 

50 kg: 1) Moisio Juho Jyvässeudun Paini-Ässät, 2) Nieminen Christian Jyvässeudun Paini-Ässät, 3) Ukkola Leevi Haukiputaan Heitto.

 

46 kg: 1) Järvinen Toni-Pekka Varkauden Tarmo, 2) Pasanen Jere Äänekosken Huima.

 

35 kg: 1) Starck Kalle Kuopion Kisa-Veikot, 2) Lamberg Niko Vaajakosken Kuohu.

 

30 kg: 1) Laukkarinen Vilho Jyvässeudun Paini-Ässät, 2) Pasanen Ville Äänekosken Huima, 3) Hyvönen Lassi Kuopion Kisa-Veikot.

 

28 kg: 1) Suhonen Riku Vaajakosken Kuohu, 2) Leppänen Topi Varkauden Tarmo, 3) Mustonen Kimi Haukiputaan Heitto, 4) Mäenpää Jesse Mäntän Valo.

 

26 kg: 1) Sholman Erkki Muuramen Yritys, 2) Lamberg Juho Vaajakosken Kuohu, 3) Vehkala Santtu Suolahden Urho.

 

24 kg: 1) Koistinen Veli-Matti Varkauden Tarmo, 2) Hannukainen Elmeri Äänekosken Huima.

 

Tytöt

48 kg: 1) Järvinen Emma Varkauden Tarmo.

 

34 kg: 1) Liimatainen Pinja Muuramen Yritys.

 

20 kg: 1) Siekkinen Kia Muuramen Yritys, 2) Voutilainen Lotta Muuramen Yritys.

 

Aloittelijat

37 kg: 1) Leppänen Miika Suolahden Urho, 2) Lahtinen Konsta Suolahden Urho.

 

30 kg: 1) Tasma Jari Suolahden Urho, 2) Lahtinen Jami Vaajakosken Kuohu, 3) Hirvanen Veeti Suolahden Urho

 

28 kg: 1) Peltokorpi Tuomas Jyvässeudun Paini-Ässät, 2) Heiskanen Eetu Suolahden Urho, 3) Uski Eetu Suolahden Urho.

 

26 kg: 1) Mäenpää Ville Mäntän Valo, 2) Keto Kalle Suolahden Urho, 3) Hokkanen Topi Suolahden Urho.

 

25 kg: 1) Radaideh Saamer Jyvässeudun Paini-Ässät, 2) Riihimäki Jasper  Suolahden Urho, 3) Vehkala Tuukka Suolahden Urho

.

23 kg: 1) Hämäläinen Viljami Varkauden Tarmo, 2) Hirvanen Valtteri Suolahden Urho.

 

20 kg: 1) Itkonen Rasmus Varkauden Tarmo, 2) Puromäki Niko Äänekosken Huima, 3) Radaideh Amir Jyvässeuden Paini-Ässät.

 

18 kg: 1) Lahtinen Jimi Vaajakosken Kuohu.

 

Painijoita 54 , otteluita 49, seuroja 12.

 

Paras painija Larmila Joona Tampereen KooVee

Poikapainija Sholman Erkki Muuramen Yritys

Tyttöpainija Siekkinen Kia Muuramen Yritys

Aloittelija Itkonen Rasmus Varkauden Tarmo

Omanseuran painija Tasma Jari Suolahden Urho