Karhunpentupainit Vaajakoski Vaajakoski 20.1.2017

 

PALKINTOJÄRJESTYS

 

Pojat Aloittelijat:

       1) Aatu Puromäki     SuolU            Suolahden Urho

 

Aloittelijat 20 kg:

       1) Joonatan Pitkänen SuolU            Suolahden Urho

       2) Otso Vilhunen     VaaKu            Vaajakosken Kuohu

       3) Jiri Autio        VaaKu            Vaajakosken Kuohu

 

Aloittelijat 23 kg:

       1) Lauri Vaaraniemi  HWJ              Harjun Woima Jyväskylä

       2) Shahin Yazdi      VaaKu            Vaajakosken Kuohu

       3) Reino Kirves      SuolU            Suolahden Urho

       4) Seppo Soikkeli    HWJ              Harjun Woima Jyväskylä

 

Aloittelijat 24 kg:

       1) Rita Rantonen     HWJ              Harjun Woima Jyväskylä

       2) Vilho Kisves      SuolU            Suolahden Urho

       3) Otso Hartikainen  HWJ              Harjun Woima Jyväskylä

       4) Eppu Liimatainen  ÄH               Äänekosken Huima

 

Aloittelijat 26 kg:

       1) Jesse Hautanen    ÄH               Äänekosken Huima

       2) Henrik Hänninen   HWJ              Harjun Woima Jyväskylä

       3) Veeti Kalajo      HWJ              Harjun Woima Jyväskylä

       4) Veikka Kämppi     HWJ              Harjun Woima Jyväskylä

 

Aloittelijat 28 kg:

       1) Niklas  Virtanen  SuolU            Suolahden Urho

       2) Iiro Oksanen      VaaKu            Vaajakosken Kuohu

       3) Otto Kosti        SuolU            Suolahden Urho

       4) Lenni Bäckman     VaaKu            Vaajakosken Kuohu

 

Aloittelijat 33 kg:

       1) Emil Österberg    HWJ              Harjun Woima Jyväskylä

       2) Onni Silvennoinen VaaKu            Vaajakosken Kuohu

       3) Reino Rantanen    VaaKu            Vaajakosken Kuohu

       4) Miska Savolainen  SuolU            Suolahden Urho

 

Aloittelijat 38 kg:

       1) Antti Härkönen    HWJ              Harjun Woima Jyväskylä

       2) Kasperi Savolainen SuolU            Suolahden Urho

       3) Jami Väyrynen     ÄH               Äänekosken Huima

       4) Mikko Haarala     ÄH               Äänekosken Huima

Pojat 31 kg:

       1) Pietari Lampila   VaaKu            Vaajakosken Kuohu

       2) Veeti Vehkala     SuolU            Suolahden Urho

       3) Miska Haimakainen VaaKu            Vaajakosken Kuohu

 

Pojat 38 kg:

       1) Joni Pitkänen     SuolU            Suolahden Urho

       2) Kasperi Kankkunen SuolU            Suolahden Urho

       3) Niko Puromäki     SuolU            Suolahden Urho

       4) Eemil Vehkala     SuolU            Suolahden Urho

 

 

 

Osanottajia 35

Seuroja 4

Otteluita 48