Väinö Hakkaraisen ja Ivar Wacklinin muistopainit 

Telakkakadun koulu 10.9.2016

Suolahden Urho

 

PALKINTOJÄRJESTYS

 

 

Pojat aloittelijat 19 kg:

               1) Joonatan Pitkänen          SuolU                          Suolahden Urho

               2) Otto Keränen                    VaaKu                         Vaajakosken Kuohu

 

Pojat aloittelijat 25 kg:

               1) Otto Luukkonen               KKV                             Kuopion Kisa-Veikot

               2) Eetu Saastamoinen        KKV                             Kuopion Kisa-Veikot

               3) Jesse Hautanen              ÄH                                Äänekosken Huima

               4) Lenni Bäckman               VaaKu                         Vaajakosken Kuohu

 

Pojat aloittelijat 29 kg:

               1) Luukas Piilonen              ÄH                                Äänekosken Huima

               2) Onni Silvennoinen          HWJ                             Harjun Woima Jyväskylä

               3) Vili Tirkkonen                   ÄH                                Äänekosken Huima

 

Pojat aloittelijat 30 kg:

               1) Tatu Mehto                       SuolU                          Suolahden Urho

               2) Jino Kauppinen               SuolU                          Suolahden Urho

               3) Ossi Piilonen                   ÄH                                Äänekosken Huima

 

Pojat aloittelijat 36 kg:

               1) Simo Nieminen                MuurY                          Muuramen Yritys

               2) Eemil Vehkala                 SuolU                          Suolahden Urho

               3) Reino Rantanen              VaaKu                         Vaajakosken Kuohu

               4) Atte Piilonen                    ÄH                                Äänekosken Huima

 

Pojat aloittelijat 44 kg:

               1) Arttu Haataja                    VaaKu                         Vaajakosken Kuohu

               2) Kimi Vehkala                   SuolU                          Suolahden Urho

               3) Aleksi Kinnunen              SuolU                          Suolahden Urho

               4) Jami Väyrynen                 ÄH                                Äänekosken Huima

 

Pojat11v32kg:

               1) Victor Saastamoinen      KKV                             Kuopion Kisa-Veikot

               2) Veeti Vehkala                  SuolU                          Suolahden Urho

               3) Roni Flyktman                 ÄH                                Äänekosken Huima

 

 

 

 

              

 

Pojat 17v 35kg:

               1) Kasperi Kankkunen        SuolU                          Suolahden Urho

               2) Casper Naukkarinen      HWJ                             Harjun Woima Jyväskylä

               3) Miska Laakkonen            KKV                             Kuopion Kisa-Veikot

 

Pojat 17v 38kg:

               1) Joni Pitkänen                   SuolU                          Suolahden Urho

               2) Eetu Lamberg                  VaaKu                         Vaajakosken Kuohu

               3) Niko Puromäki                 SuolU                          Suolahden Urho

 

Pojat 17v 47kg:

               1) Santtu Vehkala                SuolU                          Suolahden Urho

               2) Kalle Keto                         SuolU                          Suolahden Urho

               3) Tuukka Vehkala              SuolU                          Suolahden Urho

 

Pojat 17v 53kg:

               1) Juho Lamberg                  VaaKu                         Vaajakosken Kuohu

 

Pojat 17v 60kg:

               1) Riku Suhonen                  VaaKu                         Vaajakosken Kuohu

               2) Vilho Laukkarinen           VaaKu                         Vaajakosken Kuohu

               3) Matias Tuukkanen          VaaKu                         Vaajakosken Kuohu

               4) Ahmadi Mirahmad           Redi                             Ryhmäkoti Redi

 

Pojat 17v +60kg :

               1) Jere Pasanen                  ÄH                                Äänekosken Huima

               2) Ville Pasanen                  ÄH                                Äänekosken Huima

               3) Nemati Mohammad        Redi                             Ryhmäkoti Redi

 

 

Miehet kr. +80kg:

               1) Iiro Piippo                         VaaKu                         Vaajakosken Kuohu

               2) Jüri Mering                       KKV                             Kuopion Kisa-Veikot

               3) Mohammad Shoib           Redi                             Ryhmäkoti Redi

               4) Jaakko Moisio                  MuurY                          Muuramen Yritys

 

 

 

 

 

Seurapisteet

1) Suolahden Urho 119, 2) Vaajakosken Kuohu 90, 3) Äänekosken Huima 75, 4) Kuopion Kisa-Veikot 46, 5) Ryhmäkoti Redi 23, 6) Harjun Woima Jyväskylä 18, 7) Muuramen Yritys 17.

 

Osanottajia 44

Seuroja 7

Otteluita 52