Suolahti 16.9.2006, Ivar Wacklinin muistopainit, 

Järjestäjä Suolahden Urho

 

Seuroja 12, painijoita 56, otteluita 45

 

PALKINTOJÄRJESTYS

 

Miehet 96 kg: 1) Ville Kalliola  Jyvässeudun Paini-Ässät, 2) Teemu Mykkänen Vaajakosken Kuohu.

 

Miehet 74 kg: 1) Ari Hakanen Muuramen Yritys.

 

Miehet 66 kg: 1) Markus Rautio Jyvässeudun Paini-Ässät, 2) Pekka Koljander Jämsänkosken Jyry, 3) Petri Huttunen  Muuramen Yritys, 4) Qais Formoli Kuokkalan Tähti.

 

Pojat 68 kg: 1) Markus Hakanen Muuramen Yritys, 2) Juha Nieminen Suolahden Urho.

 

Pojat 63 kg: Qais Formoli Kuokkalan Tähti, 2) Farhad Soltanpanah Kuokkalan Tähti, 3) Evgeny Shabrov Kuokkalan Tähti.

 

Pojat 54 kg: 1) Mohammed Rahimi Kuokkalan Tähti, 2) Teemu Laaksonen Jämsänkosken Jyry.

 

Pojat 50 kg: 1) Lari Hirvi Lappeenrannan Työväen Urheilijat, 2) Aki Pölkki Äänekosken Huima.

 

Pojat 42 kg: 1) Toni Puukari Äänekosken Huima.

 

Pojat 38 kg: 1) Jaakko Laitinen Lapuan Virkiä, 2) Aarni Ala-Korpi  Muuramen Yritys.

 

Pojat 35 kg: 1) Leo Salminen Alahärmän Kisa, 2) Heikki Hakala Haukiputaan Heitto, 3) Mikael Hurskainen  Muuramen Yritys.

 

Pojat 32 kg: 1) Rasmus Peltola Vaajakosken Kuohu, 2) Leevi Ukkola Haukiputaan Heitto, 3) Juuso Tiihonen  Jämsänkosken Jyry.

 

Pojat 30 kg: 1) Miki Niemelä Perhon Kiri.

 

Pojat 28 kg: 1) Verneri Roiha  Äänekosken Huima, 2) Samuel Lahtinen Vaajakosken Kuohu, 3) Tommi Puttonen Jyvässeudun Paini-Ässät.

 

Pojat 26 kg: 1) Riku Kinnunen Äänekosken Huima.

 

Tytöt 23 kg: 1) Janette Lahtinen Vaajakosken Kuohu, 2) Pinja Liimatainen Muuramen Yritys, 3) Oona-Maria Tirkkonen Vaajakosken Kuohu.

 

Aloittelijat

 

Pojat 60 kg: 1) Mika Nieminen Suolahden Urho, 2) Toni Liimatainen Muuramen Yritys.

 

Pojat 47 kg: 1) Juho Hakanen Muuramen Yritys.

 

Pojat 39 kg: 1) Pasi Karjanlahti Äänekosken Huima, 2) Niko Liimatainen Vaajakosken Kuohu.

 

Pojat 36 kg: 1) Joni Aivio Vaajakosken Kuohu, 2) Tuomas Kareinen Jämsänkosken Jyry, 3) Tuukka Kareinen Jämsänkosken Jyry.

 

Pojat 31 kg: 1) Toni Puttonen Jyvässeudun Paini-Ässät, 2) Eero Johannesdahl Suolahden Urho.

 

Pojat 27 kg: 1) Jesse Aivio Vaajakosken Kuohu, 2) Atte Aivio Vaajakosken Kuohu.

 

Pojat 25 kg: 1) Juho Tiihonen Jämsänkosken Jyry, 2) Miska Karjalainen Suolahden Urho.

 

Pojat 22 kg: 1) Jami Niemelä Perhon Kiri, 2) Nooa Parviainen Vaajakosken Kuohu, 3) Jaakko Hämäläinen Suolahden Urho.

 

Pojat 20 kg: 1) Aleksi Liimatainen Muuramen Yritys, 2) Roope Lepikko Suolahden Urho, 3) Tomi Halmetoja Suolahden Urho.

 

Pojat 17 kg: 1) Riku Lepikko Suolahden Urho, 2) Jami Lahtinen Vaajakosken Kuohu.

 

Kilpailun paras painija:           Markus Rautio, Jyvässeudun Paini-Ässät

Paras poikapainija:                Leo Salminen, Alahärmän Kisa

Paras tyttöpainija:                 Janette Lahtinen, Vaajakosken Kuohu

Paras aloittelija:                    Joni Aivio, Vaajakosken Kuohu

Järjestävän seuran paras:       Mika Nieminen, Suolahden Urho