kauden 2009 päätteeksi Urhon johtokunta palkitsi seuraavat urheilijat/Huoltajat/valmentajat:

 

Painijaosto:               Poikaurheilija                Miika Leppänen

                                   valmentaja                   Arto Jokinen                

                                   talkoolainen                  Minna Suutarinen

 

Yleisurheilu:              Naisurheilija                 Sari Anttonen

                                   Miesurheilija                 Jarkko Puttonen

                                   Tyttöurheilija                Elina Nieminen

                                   Poikaurheilija                Erik Siponen

                                   talkoolainen                  Antti Strandman

                                   ohjaaja                        Elina Viik

 

Jalkapallo:                 talkoolainen                  Matti Puttonen

                                   valmentaja                   Pekka Parviainen

                                   Poikaurheilija                Joni Rikkonen

                                   joukkue:                      D-13 joukkue

 

Salibandy:                  valmentaja:                  Kai Fagerström

                                   talkoohenkilö:               Jari Pajari

                                   miespelaaja:                 Juho Muli

                                                                      Ville Tuttavainen

                                   naispelaaja:                  Henna Siekkinen

                                   junioripelaaja                Niko Pasanen

 

Hiihto:                        mieshiihtäjä                  Jorma Hytönen

                                   poikaurheilija                Jaakko Hämäläinen

                                   tyttöurheilija                 Tessa Toropainen

 

Jääkiekko:                 miesurheilija                 Antti Temonen

                                   talkoolainen                  Jorma Norrbacka

                                   poikaurheilija                Matias Kunelius

 

Koripallo:                   ahkeraharrastaja           Jouko Savolainen

 

SM-menestys:            Antti Anttonen              Sm-maastojuoksu M4 km 6.

 

Veter.SM:                   Kalle Leppänen              Sm-pronssi M-75 500m ja 1500m luistelu

 

MM-edustus;              Tapani Haukka              Vet MM-kisa painonheitto 7.