Suolahden Urho luistelu
TUL:n pm mestaruuskilpailuissa mitaleille päässeet
1970
25.2.-70 Jyväskylä
P 17-18v. Antti Kettunen 500m 52,0 kultaa
Antti Kettunen 1500m 2,59,5 kultaa
P 15-16v. Keijo Eronen 500m 53,3 kultaa
Keijo Eronen 1500m 3,08,3 pronssi
Seppo Vesamäki 1500m 3.07,2 hopea
T15-16v. Anita Kettunen 500m 62,1 kulta
Anita Kettunen 1000m 2.22,5 kulta
T13-14v. Ritva Kautto 500m 63,6 kulta
Ritva Kautto 1000m 2,26,1 hopea
1971
21.2.-71/ Jyväskylä
Pojat 17-18v. Keijo Eronen 500m 52,2 kulta
Keijo Eronen 1500m 2.56,1 kulta
Tytöt 13-14v. Ritva Kautto 500m 57,1 kulta
Ritva Kautto 1000m 2.06,8 kulta
1972
27.2.-72 Jyväskylä
Pojat 17-18v. Keijo Eronen 500m 50,3 hopea
Keijo Eronen 1500m 2,44,0 hopea
Pojat 13-14v. Arto Wiik 1000m 2,18,0 pronssi
Pojat 11-12v. Pasi Piitulainen 500m 57,8 kulta
Tytöt 15-16v. Ritva Kautto 500m 53,4 kulta
Ritva Kautto 1000m 1.57,4 kulta
Tytöt 13-14v. Anne Leskinen 500m 63,8 kulta
Auli Hopia 500m 64,7 hopea
Tuija Viik 500m 83,5 pronssi
Tytöt 13-14v. Anne Leskinen 1000m 2.21,2 kulta
Auli Hopia 1000m 2.25,2 hopea
Tytöt 11-12v. Teija Piitulainen 500m 70,2 kulta
1973
25.2. Jyväskylä
Pojat 17-18v. Keijo Eronen 500m 50,6 kulta
Keijo Eronen 1500m 2.51,7 kulta
Pojat 13-14v. Pasi Piitulainen 500m 53,0 hopea
Pojat 11-12v. Jouko Kella 500m 62,7 kulta
Jari Valtonen 500m 64,4 hopea
Tytöt 15-16v. Ritva Kautto 500m 51,7 kulta
Ritva Kautto 1000m 1,53,2 kulta
Tytöt 13-14v. Anne Leskinen 500m 63,6 kulta
Anne Leskinen 1000m 2.16,6 kulta
Tytöt 11-12v. Teija Piitulainen 500m 70,3 kulta
1974
3.3.-74 Jyväskylä
Pojat 13-14v. Pasi Piitulainen 500m 54,2 kulta
Jouko Kella 500m 58,6 pronssi
Pasi Piitulainen 1000m 1.57,2 kulta
Jouko Kella 1000m 2,09,2 pronssi
Pojat 11-12v. Jari Valtonen 500m 61,2 kulta
Arto Valtonen 500m 69.8 pronssi
Naiset Ritva Kautto 500m 51,1 kulta
Ritva Kautto 1000m 1.56,2 kulta
1975
23.2-75 Jyväskylä
Miehet Keijo Eronen 500m 75,2 kulta
Keijo Eronen 1500m 3,21,0 kulta
Pojat 15-16v. Pasi Piitulainen 500m 52,5 hopea
Pasi Piitulainen 1500m 3,02,2 hopea
Pojat 13-14v. Jari Valtonen 500m 62,2 hopea
Jari Valtonen 1000m 2,12,0 hopea
Pojat 11-12v. Kalervo Tervo 500m 68,5 kulta
Arto Valtonen 500m 68,7 hopea
Tytöt 17-18v. Ritva Kautto 500m 54,5 kulta
Ritva Kautto 1000m 1.58,4 kulta
Tytöt 11-12v. Raija Kella 500m 62,8 kulta
1976
5.-6.3. Jyväskylä
Tytöt 14v. Raija Kella 500m 59,8 kulta
Raija Kella 1000m 2,03,7 kulta
Pojat 16v. Pasi Piitulainen 500m 49,0 kulta
Pasi Piitulainen 1500m 2.45,8 kulta
Pojat 12v. Arto Valtonen 500m 61,0 kulta
Kalervo Tervo 500m 65,6 hopea
1977
22.2.-77 Jyväskylä
Pojat 17-18v. Pasi Piitulainen 500m 50,2 hopea
Pasi Piitulainen 1500m 2.48,0 hopea
Pojat 13-14v. Vesa Hagman 500m 54,2 kulta
Vesa Hagman 1000m 1.59,2 kulta
Naiset Ritva Kautto 500m 52,2 kulta
Tytöt 13-14v. Raija Kella 500m 53,5 kulta
Raija Kella 1000m 1.56,0 kulta